MS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Daniël WESSELS | ZA | Riversdal Tennis Club | No | - |
[2] | Stephen CLAASSEN | Paul Roos Gimnasium | No | - | |
[3] | André VILJOEN | ZA | Worcester Tennis Club | No | - |
[4] | Kyler Hugo | ZA | Mitchells Plain Tennis Club | No | - |
[5] | Wade HERMANUS | ZA | Kenridge Tennis Club | No | - |
[6] | John COETZEE | ZA | Hugenote Hoerskool | No | - |
[7] | Francois VAN WYK | ZA | Elarduspark Tennis Club | No | - |
[8] | Johannes VAN WIJK | ZA | Somerset West Tennis Club | No | - |
- | Marcel PETZER | ZA | Wesbank (Oudtshoorn) Tennis Club | No | - |
- | hlelokuhle matika | Advantage Primary | No | - | |
- | Monde Magigaba | Theodor Herzl Primary | No | - | |
- | Marnus Oosthuizen | ZA | Greatbrak Tennis Club | No | - |
- | Kael Scanes | ZA | Sedgefield Tennis Club | No | - |
- | Sam Gould | George Tennis Club 2020 | No | - | |
- | Mark BACKEBERG | ZA | Constantia Tennis Club | No | - |
- | Buhle Qina | No | - | ||
- | Olwethu Socishe | ZA | No | - | |
- | Paul-Daniël MEYER | Paarl Gimnasium High | No | - | |
- | Ruben JOUBERT | ZA | Hoër Landbouskool Boland | No | - |
- | Mikhail Briesies | ZA | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2021-08-06 1:30pm | A3 | FGE - Court 1 |
Sam Gould
|
Mikhail Briesies
|
0-6, 0-6 |
N/A | A6 | FGE - Court 2 |
Ruben JOUBERT
|
Marnus Oosthuizen
(Did not play)
|
Walkover |
2021-08-06 3:30pm | A7 | FGE - Court 1 |
Mark BACKEBERG
|
Paul-Daniël MEYER
|
3-6, 0-6 |
2021-08-06 3:30pm | A14 | FGE - Court 2 |
Buhle Qina
|
Olwethu Socishe
|
6-1, 6-2 |
2021-08-07 8:00am | A17 | FGE - Court 1 |
Daniël WESSELS [1]
|
Marcel PETZER
|
6-1, 6-2 |
2021-08-07 8:00am | A18 | FGE - Court 2 |
Mikhail Briesies
|
Wade HERMANUS [5]
|
6-2, 2-6, 1-6 |
N/A | A19 | FGE - Court 1 |
André VILJOEN [3]
(Did not play)
|
Ruben JOUBERT
|
Walkover |
2021-08-07 9:30am | A20 | FGE - Court 2 |
Paul-Daniël MEYER
|
Johannes VAN WIJK [8]
|
7-6(5), 2-6, 4-6 |
2021-08-07 11:00am | A21 | FGE - Court 1 |
John COETZEE [6]
|
Kael Scanes
|
6-0, 6-0 |
2021-08-07 11:00am | A22 | FGE - Court 2 |
hlelokuhle matika
|
Kyler Hugo [4]
|
0-6, 0-6 |
2021-08-07 12:30pm | A23 | FGE - Court 1 |
Francois VAN WYK [7]
|
Buhle Qina
|
6-2, 6-2 |
2021-08-07 12:30pm | A24 | FGE - Court 2 |
Monde Magigaba
|
Stephen CLAASSEN [2]
|
0-6, 0-6 |
2021-08-08 8:00am | A25 | FGE - Court 1 |
Daniël WESSELS [1]
|
Wade HERMANUS [5]
|
6-0, 6-1 |
2021-08-08 8:00am | A26 | FGE - Court 2 |
Ruben JOUBERT
|
Johannes VAN WIJK [8]
|
3-6, 5-7 |
2021-08-08 8:00am | A27 | FGE - Court 3 |
John COETZEE [6]
|
Kyler Hugo [4]
|
7-5, 2-6, 6-3 |
2021-08-07 4:00pm | A28 | FGE - Court 2 |
Francois VAN WYK [7]
|
Stephen CLAASSEN [2]
|
4-6, 3-6 |
2021-08-08 12:15pm | A29 | FGE - Court 1 |
Daniël WESSELS [1]
|
Johannes VAN WIJK [8]
|
4-6, 6-7(5) |
2021-08-08 12:15pm | A30 | FGE - Court 2 |
John COETZEE [6]
|
Stephen CLAASSEN [2]
|
2-6, 0-6 |
2021-08-09 8:00am | A31 | FGE - Court 1 |
Johannes VAN WIJK [8]
|
Stephen CLAASSEN [2]
|
|
2021-08-08 6:00pm | B1 | FGE - Court 2 |
Daniël WESSELS [1]
|
John COETZEE [6]
(Ret.)
|
1-0 Retired |
2021-08-08 10:30am | C1 | FGE - Court 1 |
Wade HERMANUS [5]
|
Ruben JOUBERT
|
6-3, 6-2 |
2021-08-08 10:30am | C2 | FGE - Court 3 |
Kyler Hugo [4]
|
Francois VAN WYK [7]
|
3-6, 2-6 |
2021-08-09 8:00am | C3 | FGE - Court 3 |
Wade HERMANUS [5]
|
Francois VAN WYK [7]
|
|
2021-08-09 8:00am | D1 | FGE - Court 2 |
Ruben JOUBERT
|
Kyler Hugo [4]
|
|
2021-08-07 2:00pm | E1 | FGE - Court 1 |
Marcel PETZER
|
Mikhail Briesies
|
4-6, 1-6 |
2021-08-07 3:30pm | E3 | FGE - Court 1 |
Kael Scanes
|
hlelokuhle matika
|
0-6, 0-6 |
2021-08-07 3:30pm | E4 | FGE - Court 2 |
Buhle Qina
|
Monde Magigaba
|
6-0, 6-0 |
2021-08-08 9:15am | E5 | FGE - Court 2 |
Mikhail Briesies
|
Paul-Daniël MEYER
|
6-3, 6-2 |
2021-08-08 9:15am | E6 | FGE - Court 3 |
hlelokuhle matika
|
Buhle Qina
|
1-6, 4-6 |
2021-08-08 1:30pm | E7 | FGE - Court 1 |
Mikhail Briesies
|
Buhle Qina
|
6-2, 6-1 |
2021-08-08 1:30pm | F1 | FGE - Court 2 |
Paul-Daniël MEYER
|
hlelokuhle matika
|
6-0, 6-0 |
2021-08-08 10:30am | G2 | FGE - Court 3 |
Kael Scanes
|
Monde Magigaba
|
6-0, 7-6(1) |
2021-08-08 1:30pm | G3 | FGE - Court 3 |
Marcel PETZER
|
Kael Scanes
|
6-1, 6-0 |
2021-08-07 9:30am | I13 | FGE - Court 3 |
Sam Gould
|
Mark BACKEBERG
|
0-6, 0-6 |
2021-08-08 9:15am | I15 | FGE - Court 1 |
Mark BACKEBERG
|
Olwethu Socishe
|
6-1, 2-6, 7-10 |