GS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Meri Sandenbergh | Recreation Tennis Club | No | - | |
[2] | Mia Ramin Steenkamp | University of Cape Town Tennis Club | No | - | |
[3] | Emma Pheiffer | ZA | Curro Durbanville | No | - |
[4] | Nina Silva | Durbanville Tennis Club | No | - | |
- | Isabella Corbett | ZA | Courtrai Laerskool | No | - |
- | Hanri Van Rooyen | Welgemoed Tennis Club | No | - | |
- | Annabelle van der Westhuizen | Saamtrek Laerskool | No | - | |
- | Alida Nel | Durbanville Tennis Club | No | - | |
- | Zoë-Jane Davies | Curro Durbanville | No | - | |
- | Owam Nomnganga | ZA | No | - | |
- | Nhlanhla Mafuduka | ZA | No | - | |
- | Siphelele Zingce Ndzabela | ZA | No | - | |
- | Tineke Louw | ZA | HMS La Rochelle | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Mari-Anna van Rooyen | ZA | Laerskool Eikestad | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-04-15 8:00am | A2 | SCH - Court 2 |
Nhlanhla Mafuduka
|
Zoë-Jane Davies
|
0-6, 3-6 |
2023-04-15 8:00am | A4 | SCH - Court 3 |
Owam Nomnganga
|
Isabella Corbett
|
0-6, 0-6 |
2023-04-15 8:00am | A5 | SCH - Court 4 |
Alida Nel
|
Tineke Louw
|
6-2, 6-2 |
2023-04-15 8:00am | A6 | SCH - Court 5 |
Hanri Van Rooyen
|
Nina Silva [4]
|
2-6, 0-6 |
2023-04-15 8:00am | A7 | SCH - Court 6 |
Siphelele Zingce Ndzabela
|
Annabelle van der Westhuizen
|
1-6, 3-6 |
2023-04-15 10:30am | A9 | SCH - Court 3 |
Meri Sandenbergh [1]
|
Zoë-Jane Davies
|
6-0, 6-0 |
2023-04-15 10:30am | A10 | SCH - Court 4 |
Emma Pheiffer [3]
|
Isabella Corbett
|
6-1, 6-0 |
2023-04-15 10:30am | A11 | SCH - Court 5 |
Alida Nel
|
Nina Silva [4]
|
6-7, 4-6 |
2023-04-15 10:30am | A12 | SCH - Court 6 |
Annabelle van der Westhuizen
|
Mia Ramin Steenkamp [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-04-16 8:00am | A13 | SCH - Court 1 |
Meri Sandenbergh [1]
|
Emma Pheiffer [3]
|
6-2, 6-2 |
2023-04-16 8:00am | A14 | SCH - Court 2 |
Nina Silva [4]
|
Mia Ramin Steenkamp [2]
|
1-6, 0-6 |
2023-04-16 10:30am | A15 | SCH - Court 1 |
Meri Sandenbergh [1]
|
Mia Ramin Steenkamp [2]
|
6-3, 6-3 |
2023-04-16 10:30am | B1 | SCH - Court 2 |
Emma Pheiffer [3]
|
Nina Silva [4]
|
6-1, 6-2 |
2023-04-16 8:00am | C1 | SCH - Court 3 |
Zoë-Jane Davies
|
Isabella Corbett
|
7-6, 6-4 |
2023-04-16 8:00am | C2 | SCH - Court 4 |
Alida Nel
|
Annabelle van der Westhuizen
|
6-0, 6-3 |
2023-04-16 10:30am | C3 | SCH - Court 3 |
Zoë-Jane Davies
|
Alida Nel
|
1-6, 1-6 |
N/A | D1 | SCH - Court 4 |
Isabella Corbett
|
Annabelle van der Westhuizen
(Did not play)
|
Walkover |
2023-04-15 1:15pm | E3 | SCH - Court 1 |
Tineke Louw
|
Hanri Van Rooyen
|
0-6, 2-6 |
2023-04-15 1:15pm | E5 | SCH - Court 4 |
Nhlanhla Mafuduka
|
Owam Nomnganga
|
6-0, 6-0 |
2023-04-16 8:00am | E6 | SCH - Court 5 |
Hanri Van Rooyen
|
Siphelele Zingce Ndzabela
|
6-0, 6-1 |
2023-04-16 10:30am | E7 | SCH - Court 5 |
Nhlanhla Mafuduka
|
Hanri Van Rooyen
|
2-6, 1-6 |
2023-04-16 10:30am | F1 | SCH - Court 6 |
Owam Nomnganga
|
Siphelele Zingce Ndzabela
|
3-6, 6-4, 6-3 |